Hlavní obsah

Večerní zprávy: Babišův tým má dvě překvapení. A nejmladší ministr chce udělat pořádek

Večerní zprávy, 29. 11. 2017.

29. 11. 2017 18:00

Po úterní návštěvě Andreje Babiše na Hradě se i pro veřejnost začíná rýsovat tým pro jeho menšinovou vládu.

Článek

Kdo je v Babišově vládním týmu? A oč půjde ve vládě jejímu nejmladšímu ministrovi?

Podle očekávání jsou v ní ministři dosavadní koaliční vlády, ale v sestavě, kterou se podařilo získat Seznamu, je i několik nových jmen nebo jmen, o nichž se dosud nemluvilo.

Mezi nové tváře politiky patří v chystaném kabinetu především někdejší hvězda pěvecké soutěže talentů Superstar a v posledních letech Babišův poradce pro zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Celkově se bavíme o 350 miliardách korun, což je velký segment a je nutné, aby kontrola nad vynakládáním těchto peněz byla co nejvyšší,” řekl Seznamu jedenatřicetiletý začínající politik.

Uvedl také, že podle jeho představy by nový ministr měl především zprůhlednit financování zdravotnictví, odpolitizovat Všeobecnou zdravotní pojišťovnu a přesunout více peněz z péče nemocniční do té ambulantní.

Kompletní variantu, jak bude zřejmě Babišova vláda vypadat, přinášíme vedle profilu jejího nejmladšího ministra v úvodní části dnešních Večerních zpráv.

Zjistíte, že posty ministrů vnitra a zemědělství budou mít nečekané obsazení.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené