Hlavní obsah

Benzin a nafta stále zlevňují, na Ústecku už je Natural pod třicet korun

Foto: Seznam.cz

Ilustrační foto.

31. 1. 2019 10:14

Analytici podobný pokles cen očekávali, podle nich bude trend pokračovat i nadále. Nafta je dražší než benzin od začátku loňského listopadu.

Článek

Průměrná cena benzinu Natural 95 za poslední týden klesla o 17 haléřů na 30,67 Kč/l, naposledy ho řidiči za tuto cenu tankovali loni v březnu.

Nafta zlevnila za poslední týden o 15 haléřů na 31,11 Kč/l, kde byla naposledy loni v květnu.

Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

„Ceny pohonných hmot budou klesat i v následujícím týdnu, a to zhruba o 10 až 15 haléřů na litr. Důvodem je skutečnost, že ceny ropy se po loňském propadu stále drží poměrně nízko, například ropa typu Brent se prodává za více než 62 dolarů za barel. Přitom v říjnu, před propadem, přesahovala její cena 86 dolarů za barel,“ uvedl hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.

Podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka se však ceny pohonných hmot v Česku začínají přibližovat cenovému dnu. „Pumpařům se postupně snižovaly marže a nyní již nemají prostor pro další výrazné snižováni cen pohonných hmot. Do budoucna lze očekávat postupné ustálení cen s tím, že s končící zimou se budou ceny benzinu a nafty sbližovat,“ dodal.

Nejdražší pohonné hmoty v ČR zůstávají v Praze. Benzin se v metropoli prodává v průměru za 31,85 koruny za litr, nafta za 32,11 Kč. V žádném jiném regionu se průměrná cena dieselu přes 32 korun nedostala. Nejméně zaplatí řidiči za benzin v Ústeckém kraji, a to 30 korun za litr. Nejlevnější naftu tankují motoristé na jihu Čech, a to v průměru za 30,46 Kč za litr.

Ceny pohonných hmot v Česku klesají už 12 týdnů. Před rokem byla průměrná cena benzinu vyšší, činila 30,93 Kč/l. Naftu ale pumpy prodávaly zhruba o korunu levněji, a to v průměru za 30,04 Kč/l.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené