Hlavní obsah

Část Česka dnes opět zasáhne vichr

Foto: Hasiči Praha

Škody, které napáchal včerejší vítr v Praze.

Reklama

22. 10. 2021 11:49

V Praze a v části Středočeského a Ústeckého kraje bude od dnešního poledne do pozdního večera znovu silně foukat.

Článek

Nárazy větru už mají být ale slabší než ve čtvrtek, během dneška mají dosáhnout 50 až 70 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z aktuální výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ve čtvrtek foukal vítr rychlostí až 110 kilometrů za hodinu, na horách kolem 130 kilometrů v hodině, na Sněžce přes 160 km/h. Potíže působil zejména v západní polovině země, kde vyvracel stromy, lámal větve, zkomplikoval dopravu na silnicích i železnicích, způsobil rozsáhlé výpadky elektřiny. Hasiči měli kvůli větrnému počasí několik tisíc výjezdů.

V noci na dnešek vítr slábl. „Na Sněžce ale byla nad ránem průměrná rychlost větru stále kolem 90 kilometrů za hodinu a nárazy kolem 110 km/h, což v kombinaci s teplotou minus pět stupňů Celsia dávalo dohromady pocitovou teplotu kolem minus 18 stupňů Celsia. Dneska bude také větrno, ale nárazy větru čekáme už o poznání slabší. Většinou dosáhnou rychlosti kolem 55 km/h, na horách to bude více,“ uvedli dnes meteorologové na Facebooku ČHMÚ. Vítr se podle nich promítne do nízké pocitové teploty, dojem nicméně zlepší alespoň většinou slunečná obloha.

Reklama

Doporučované