Hlavní obsah

Chovanec popisuje, co se děje uvnitř ČSSD. A proč nemůže být premiérem

Vinen je Babiš, ne Sobotka, proto není důvod, aby premiér končil, říká první místopředseda ČSSD Milan Chovanec. (Video: Seznam.cz)

4. 5. 2017 13:50

Kdyby Sobotka rezignoval z čela ČSSD, povedu stranu jen do ledna či února, uvedl místopředseda strany Milan Chovanec v exkluzivním rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Článek

„Nevěděl jsem o tom," přiznal – poprvé – naplno statutární místopředseda ČSSD a ministr vnitra Milan Chovanec, že ani s ním premiér Sobotka nikterak nekonzultoval plán podat demisi.

„Možná to mohlo působit amatérsky, ale bylo to jediné správné a možné rozhodnutí, aby nepominul efekt překvapení,“ uvedl Chovanec v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Stojí strana za svým předsedou, ačkoliv ji zaskočil stejně jako koaliční partnery? Je připraven Sobotku nahradit v roli předsedy a případně i premiéra? Bude policie vyšetřovat odposlechy vicepremiéra Andreje Babiše? Odpovědi v úvodním videu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené