Hlavní obsah

Cizí jazyky jsou slabou stránkou našeho školství. Všeobecný přehled ale máme dobrý

Jaká je úroveň českého vzdělání?Video: Seznam Zprávy

 

Reklama

3. 12. 2018 8:27

Mnoho rodičů utíká ze státního školství a dává své děti do drahých soukromých škol. Je to trend této doby, nebo je úroveň našeho školství špatná? Podle profesionální lektorky je na tom naše školství, oproti světu, velice dobře ve všeobecném přehledu. Naopak stále pokulháváme v cizích jazycích.

Článek

„Když porovnáme angličtinu s ostatními zeměmi, tak jsme na velmi nízké úrovni. Velkou chybou je, že v našich školách nenechají děti mluvit. Zastavují je za každým slovem a dítě pak není schopné dokončit plynule větu,“ říká lektorka Hana Kočková. Jaké vzdělání je tedy pro naše děti nejlepší? A je možné s dětmi ve školách pracovat individuálně? To se dozvíte v rozhovoru nad článkem.

Pořad Rodinka sledujte každý všední den od 9:00 v celoplošné Televizi Seznam.

Jak ji naladit? Poradí praktický návod.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Úroveň

Doporučované