Hlavní obsah

Mamablog: Co pořídit čtyřměsíčnímu miminku? Vychytávky, bez kterých se neobejdete

19. 8. 2018

Na trhu je spousta věcí, které ulehčí život mamince i miminku. (Video: Zuzana Hodková, Seznam.cz)

Plenky a kočárek nejspíš pro miminko využije každý. Spousta dalších věcí a vychytávek, které si maminky nakoupí dopředu, ale často okamžitě putuje do sklepů a na půdy, protože zkrátka nejsou tolik potřeba. Co se tedy vyplatí pořídit?

Článek

Další díl Mamablogu nabízí seznam věcí, které maminky s malými dětmi skutečně reálně využívaly a bez kterých by se neobešly. Ať už se jedná o bezpečnost dětí (monitory dechu), jejich vývoj (cvičící balon) nebo jen pohodlí maminek (koupací podložky).

A nechybí ani pravidelný deník Edy. Té bude pět měsíců a to je období, kdy děti většinou samy nesedí a ani by se neměly nijak posazovat. S čím si tedy vyhrají?

V celé Evropě je velkým hitem žirafa z pružného stoprocentně přírodního materiálu, která má řadu kousacích partií.

Při usínání a uspávání poslouží plyšová zvířátka s „bílým šumem” a melodiemi nebo třeba zvukem připomínajícím tlukot srdce. Zvuk se automaticky spustí, když miminko začne brečet. A samozřejmě je potřeba i něco, co dělá rámus.

Jaké hračky využíváte vy? Dejte nám vědět prostřednictvím aplikace Videokomentáře nebo na Instagramu @mamablog_eda.tob. 

Doporučujeme

Další zprávy

 • Podle Číny narušuje primátor Hřib čínsko-české vztahy

  Čína vyzvala primátora Prahy a její vedení k tomu, aby nenarušovali čínsko-české vztahy, uvedl podle agentury Nová Čína mluvčí ministerstva zahraničí.

 • Při požáru ve studiu animovaného filmu v Kjótu zahynulo nejméně 10 lidí, dalších 40 je zraněno

  Deset lidí podle policie patrně zahynulo při požáru ve studiu animovaného filmu v japonském velkoměstě Kjótu. Zhruba 40 lidí bylo zraněno, napsal deník The Japan Times. Oheň podle policie úmyslně způsobil jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. Je mezi zraněnými. Agentura AP cituje mluvčího hasičů, podle nějž je mrtvých 12 a další lidé se pohřešují.

  Oheň zachvátil třípatrovou budovu společnosti Kyoto Animation, která produkuje úspěšné televizní kreslené seriály, okolo 10:30 místního času (3:30 SELČ). Nepodařilo se ho dostat plně pod kontrolu ani po třech hodinách hašení, hustý dým stále vychází z oken domu. Na místě zasahovalo asi 30 hasičských vozů.

  V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí, z nichž většině se podařilo dostat se ven. Policie událost vyšetřuje jako trestný čin. „Muž vylil hořlavinu a zapálil ji," řekl mluvčí kjótské policie.

 • Policie vyšteřuje hlášenou střelbu na vlak v Praze

  Dosud neznámý pachatel ve středu večer pravděpodobně střílel na vlak z Prahy do Milovic. Podle policie k incidentu došlo okolo půl osmé mezi stanicemi Masarykovo nádraží a Praha-Vysočany. Tam také v současné době souprava stojí s pěti rozbitými okny, kriminalisté zjišťují okolnosti jejich poškození. Policie žádá cestující z vlaku nebo případné svědky, aby se obrátili na linku 158.