Hlavní obsah

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren spáchal ve vězení sebevraždu

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren spáchal sebevraždu. (Video: Jolana Humpálová)

 

Reklama

11. 1. 2018 21:40

Američan Kevin Dahlgren, který byl pravomocně odsouzen za čtyřnásobnou vraždu, spáchal ve čtvrtek večer sebevraždu. S odkazem na jeho psychický stav požadoval Dahlgrenův obhájce, aby si jeho klient mohl trest odpykat v USA.

Článek

Čtyřnásobný vrah Kevin Dahlgren si ve čtvrtek vpodvečer vzal život ve věznici Valdice na Jičínsku. O skutečnosti informovala ČTK, která ji má ověřenou ze tří důvěryhodných zdrojů.

Američan Kevin Dahlgren podle pravomocného rozsudku zavraždil v květnu 2013 v Brně čtyři lidi. Odsouzen byl na doživotí.

Mluvčí hradecké krajské policie Alena Kacálková ČTK řekla, že ve věznici Valdice vpodvečer zemřel vězeň a policii byla událost nahlášena na linku 158. „K totožnosti mrtvého se nebudeme vyjadřovat. Na místě je výjezd kriminalistů a vše vyšetřujeme,” uvedla. Dodala, že bude provedena pitva. Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová věc nechtěla komentovat.

Dahlgren loni v září podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Jeho obhájce v něm navrhoval, aby Američan místo výkonu trestu zamířil do zabezpečovací detence, a to zvláště s ohledem na jeho psychický stav, případně aby dostal mírnější trest vězení. Dovolání nepolemizovalo s rozhodnutím o vině.

Dahlgren zabil v Brně-Ivanovicích všechny členy rodiny, u níž dočasně bydlel - otce, matku a jejich dva syny, z nichž jeden byl nezletilý. Poté odjel do Rakouska, kde nasedl do letadla mířícího do USA. Mladík byl následně zadržen na letišti ve Washingtonu na základě zatykače vydaného českými orgány. Americké soudy poté rozhodly o jeho vydání do ČR.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované