Hlavní obsah

Cyklostezku podél Jizery v Semilech doplnila naučná stezka

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

14. 3. 15:21

Trasu pro pěší a cyklisty podél Jizery v Semilech doplnila nově naučná stezka. Pět zastavení je určeno hlavně rodičům s dětmi, nechybí ani hravé prvky pro nejmenší.

Článek

Jednotlivá zastavení nabízejí informace o řece Jizeře, místní fauně a floře, řekla ČTK Renata Coufalová z odboru kultury města. Na jednotlivých interaktivních tabulích mohou návštěvníci najít třeba pexeso s motivy stromů, tabuli znázorňující biotop řeky i s živočichy a mezi nejzajímavější prvky stezky patří tabule se zvuky ptáků. „Díky QR kódu u každého z obrázků si po jeho stažení mohou děti poslechnout zpěv konkrétního opeřence,“ doplnila Coufalová.

Naučná stezka navazuje na nově vybudovanou Bítouchovskou lávku, která byla za zhruba sedm milionů korun dokončena v závěru loňského roku a je součástí projektu s názvem Z údolí Jizery do údolí Bobru II. Interaktivní tabule zpracovala firma Lesní svět, která stojí mimo jiné za realizací nedávno otevřené naučné stezky na nedalekém Škodějově.

„Velké poděkování patří Milanu Farskému, který se na realizaci naučné stezky podílel. Připravil podklady pro texty, zajistil fotografie a vybral motivy ke zobrazení - konkrétní stromy, ptáky a vodní živočichy, kteří se vyskytují přímo v okolí řeky Jizery, případně v Semilech. Stezka si klade za cíl zábavnou formou přilákat veřejnost k zájmu o přírodu a o její ochranu,“ dodala semilská starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované