Hlavní obsah

Divadelní Flora Olomouc naplánovaná na listopad je zrušena

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

16. 10. 2020 13:34

Už podruhé museli pořadatelé zrušit festival Divadelní Flora Olomouc, jednu z největších tuzemských divadelních přehlídek. Plánovali ho původně na jaře, nyní odvolali i alternativní listopadový termín.

Článek

Původně se mělo setkání špičkových středoevropských divadelníků konat v polovině května; pořadatelé tehdy zrušení termínu avizovali již na začátku března. „Od té doby jsme připravovali alternativní termín, což se povedlo rychle dojednat díky maximální flexibilitě divadelních kolegů na 10. až 16. listopadu. Ačkoliv jsme k vývoji situace již velmi dlouho skeptičtí, hlavně z loajality vůči kolegům, kteří tady měli hrát, jsme se tentokrát rozhodli, že to nebudeme tak brzo rušit jako na jaře,“ uvedl ředitel festivalu Petr Nerušil.

Současná situace kolem pandemie koronaviru však nakonec stejně všechny plány zhatila. „Není reálné, že by festival vůbec mohl v polovině listopadu proběhnout. Přijde nám také naprosto nepatřičné vzhledem k vývoji začít anoncovat jeho program a pracovat na nějakém promo. Myslíme si, že je fér to oznámit teď, ať už ta situace kolem restrikcí či vládních uvolnění bude jakákoliv. Zainteresováno je na tom totiž obrovské množství lidí, týdenní přehlídka měla přinést 40 produkcí,“ doplnil Petr Nerušil. Akci každoročně navštíví zhruba 9000 lidí.

Festival byl původně naplánovaný na 13. až 24. května, tehdy třináctidenní program měl mít motiv Krásný nový svět a zastřešoval 90 akcí. Přehlídka s listopadovým termínem měla být kratší, a to sedmidenní. Představeny měly být především české a slovenské činoherní i taneční inscenace. Ze sousedního Německa, jehož divadelní počiny Flora v posledních letech systematicky mapuje, měli do Olomouce dorazit tvůrci z experimentální hudební scény. Týdenní program měly doplnit projekce německých filmů, tradiční besedy či výstava.

Pandemie koronaviru připravila v Olomouci diváky i o další festivaly a kulturní akce. Naposledy byl zrušen listopadový festival Blues Alive v Šumperku i Československý jazzový festival v Přerově, který se měl uskutečnit příští týden. Přeložen byl na jaro příštího roku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované