Hlavní obsah

Divadlo Husa na provázku plánuje od konce května hrát na dvoře

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

12. 5. 2020 21:46

Divadlo Husa na provázku začne koncem května hrát na dvoře svého sídla na Zelném trhu. Diváci prostor znají jako Alžbětinskou scénu, nové umělecké vedení jej překřtilo na provázek.dvůr.

Článek

Na dvoře divadelníci 29. května uvedou také odloženou premiéru inscenace Gadžové jdou do nebe. Její zkoušení v poslední fázi přerušila pandemie koronaviru.

Loni divadlo dvůr opravilo a oživilo. „Právě velkorysý prostor provázek.dvora nám umožní adaptovat vybrané inscenace do vlastního plenéru a zachovat přitom veškerá bezpečnostní opatření, na což klademe velký důraz. Bonusem přitom bude atmosféra nadcházejícího léta, v níž se budou jednotlivé akce konat - samozřejmě pro nižší počet diváků,“ uvedla umělecká šéfka divadla Anna Davidová.

První položkou na programu bude novinka divadelního a filmového režiséra Jiřího Havelky Gadžové jdou do nebe s podtitulem Comedy Ghetto. Dlouho připravovaná inscenace, na které se podíleli romští spolupracovníci, se inspiruje vztahy a předsudky mezi majoritou a Romy.

„Právě česko-romské soužití a sílící nacionalismus a rasismus patří k dlouhodobě palčivým tématům, která nedávná zkušenost s pandemií nasvítila zcela nově. Rád bych proto poděkoval všem členům inscenačního týmu za obdivuhodné nasazení, díky němuž můžeme tuto premiéru navzdory nečekané a vynucené pauze tak pohotově uvést,“ řekl dramaturg Martin Sládeček.

Prostřednictvím programu na provázek.dvoře chtějí divadelníci podpořit mnoho nezávislých umělců spjatých s Husou na provázku. „Návštěvníci se proto mohou těšit nejen na řadu open air představení, ale také na koncerty, z nichž bych vypíchla třeba koncert Ivy Bittové konající se na provázkovském dvoře 7. června,“ doplnila Davidová. Předprodej na venkovní program začíná dnes.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované