Hlavní obsah

Pátek byl na silnicích v Česku nejtragičtějším dnem letoška, zemřelo pět lidí

Foto: Michal Turek, Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Při dopravních nehodách zemřelo v pátek pět osob, dalších devět utrpělo těžká zranění. Jde o největší počet obětí během jednoho dne za letošní rok. Celkem za uplynulých šest měsíců zemřelo na silnicích přes 180 lidí.

Článek

Pátek byl na českých silnicích zatím nejtragičtějším dnem letošního roku. V poslední den školního roku zemřelo při dopravních nehodách pět lidí. Prozatímní počet červnových obětí tak vzrostl na 40, loni za celý červen bylo obětí dopravních nehod 46. Vyplývá to z informací policistů a předběžných údajů z policejních statistik. Devět lidí se také v pátek při dopravních nehodách těžce zranilo.

Od začátku letošního roku je obětí dopravních nehod 181, loni za celé pololetí jich bylo 183. Nejtragičtějším dnem loňska byl 15. červen s osmi mrtvými při nehodách.

Oběťmi dvou pátečních nehod byli chodci. Jednoho srazilo v pražském Kamýku auto, jehož zhruba třicetiletý řidič měl podle policie pozitivní test na kokain. Sražený senior na místě zemřel. Na místě zemřela také sedmdesátiletá žena, kterou v tentýž den srazilo osobní auto na přechodu pro chodce v Českém Těšíně na Karvinsku.

Policisté od pátku vyšetřují také tragickou nehodu ve Lhotce u Berouna, kde samovolně rozjetá dodávka přimáčkla k plotu řidiče. Další oběť si vyžádala srážka tří osobních aut na křižovatce v Kopistech u Mostu, další tři lidé byli při ní zraněni. Pravděpodobnou příčinou v tomto případě bylo podle policistů nedání přednosti v jízdě, nehodu ale dál vyšetřují.

Jeden člověk zemřel podle předběžných statistik i při nehodě v Pardubickém kraji, bližší informace k ní policisté zveřejní podle vyjádření pro ČTK zřejmě po víkendu.

Doporučované