Článek
Policie zasahovala ve středu po poledni v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Z objektu na náměstí Jana Palacha odvezla dva lidi, kteří se podle oznámení chovali nestandardně. Policisté to uvedli na síti X. Mluvčí fakulty Ina Palacká sdělila, že podezřelé chování souviselo s výroky na sociálních sítích.
„Policisté prověřili oznámení týkající se dvou osob, které se nacházejí v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a chovají se nestandardně. Na místo okamžitě vyrazili policisté, obě osoby nalezli a převezli na služebnu. Nyní zjišťujeme, co se na místě přesně stalo. Nikomu nehrozí žádné nebezpečí,“ napsala policie hodinu po poledni.
„Potvrzujeme, že dnes po poledni v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy na náměstí Jana Palacha zasahovala Policie ČR. Policie zajišťovala osoby s podezřelým chováním z důvodu potenciálně rizikových výroků na sociálních sítích,“ uvedla Palacká. „Akce je ukončena, budova je otevřená a v provozu bez omezení. Policie se na místě ještě chvíli preventivně zdrží,“ dodala po půl druhé odpoledne.
V totožném sídle filozofické fakulty připravil střelec předloni v prosinci o život 14 studentů a pedagogů, 25 dalších lidí utrpělo zranění. Pachatel, který podle policie o pár dní dříve zavraždil muže a dvouměsíční dítě v Klánovickém lese na okraji Prahy a v den střelby také svého otce ve středočeské Hostouni, spáchal krátce po útoku sebevraždu.