Hlavní obsah

První svědectví: Na učitele zaútočil v kabinetu. Zamkli jsme se ve třídě

Výpověď jednoho ze studentů, který byl v době útoku ve škole.Video: Jaroslav Gavenda

 

Reklama

31. 3. 14:42

Studenti pražského učiliště v prvních svědectvích popisují okamžiky, když jeden z učňů ve čtvrtek zabil vyučujícího mačetou přímo v budově školy.

Článek

Učeň dnes před polednem mačetou zabil jednoho z učitelů v Praze 4. Útočník z místa utekl, policie ho už zadržela.

„Šli jsme po chodbě a potkali třídního učitele, který do telefonu říkal něco o mačetě, že někomu rozsekli hlavu. Kouknul jsem se doprava a viděl jsem, jak tam leží pan učitel, všude byla krev a kolem něj lidé,“ popsal pro Seznam Zprávy student prvního ročníku.

K útoku podle něj došlo v kabinetu zavražděného učitele ve čtvrtém patře budovy.

„My jsme si dělali čaj a přiběhli kluci z patra pod námi, že učitele sekli do hlavy mačetou. Učitelé všude běhali, volali sanitky,“ popsal další z učňů.

Útočníka prý neznal, údajně po útoku utekl oknem. Vražedná zbraň zůstala podle policie ležet na místě.

Student dále popsal, jak se studenti zavřeli ve třídách. „Měli jsme se zamknout a zůstat zamčení. Pak pro nás přišli policisté a odvedli nás dolů,“ dodal student.

Jiný učeň zase popisuje, že policisté kontrolovali, kdo je ve škole přítomný. „Srovnali nás do řady, chtěli nás identifikovat, a pak jsme mohli odejít,“ uvedl.

Studijní neúspěch

Že na učitele zaútočil student, potvrdil i ministr školství Petr Gazdík, který krátce po incidentu dorazil na místo. Po útoku po pachateli pátraly stovky policistů, zadržen byl po jedné hodině odpolední.

„Včera měl student patrně studijní neúspěch a mohl to řešit tímto způsobem. Ale znovu opakuji: v tuto chvíli je ten člověk podezřelý, je zadržený a je u výslechu, takže více budeme vědět později,“ uvedl Gazdík.

Policejní mluvčí odmítl komentovat věk útočníka. Není tedy jasné, zda byl například plnoletý. Svědectví studentů na místě se různí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované