Hlavní obsah

U Zábřehu proti sobě jely pendolino a osobní vlak. Od srážky je dělilo 50 metrů

Foto: Robson90, Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

15. 9. 12:13

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku proti sobě ve čtvrtek dopoledne jely na jedné koleji souprava pendolina a osobní vlak. Zastavily několik desítek metrů od sebe.

Článek

Vlaky se proti sobě ocitly na jedné koleji na hlavním železničním koridoru mezi Olomoucí a Prahou v úseku mezi Krasíkovem a Hoštejnem. „Dnes v 08:46 došlo k nezajištěné jízdě vlaku pendolino jedoucího z Bohumína do Františkových Lázní a osobního vlaku, který jel z České Třebové do Zábřehu na Moravě. Podle informací, které máme, vlaky zastavily několik desítek metrů od sebe,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Drápal.

Podle mluvčí Správy železnic Nely Friebové vlaky zastavily zhruba 50 metrů od sebe. „Vyšetřování události se ujala Drážní inspekce, která prověřuje i způsob řízení drážní dopravy zaměstnancem Správy železnic. Obě soupravy byly staženy do Přerova, kde si kolegové z Drážní inspekce stáhnou veškeré informace technického charakteru, které jsou potřebné pro další vyšetřování,“ řekla mluvčí.

Kdo chybu způsobil, není podle Drážní inspekce zatím zřejmé. „Kolegové míří na místo mimořádné události a budou provádět vlastní šetření. V tuto chvíli se ještě nedá říci, kde je příčina,“ doplnil Drápal.

Provoz na trati byl přerušen, na stránkách Českých drah je jako důvod uvedena dopravní závada. V 10:00 byl provoz částečně obnoven. „Provoz mezi stanicemi Zábřeh na Moravě a Rudoltice je zajištěn po jedné ze dvou traťových kolejí, za místem omezení lze očekávat navýšení zpoždění o pět až 25 minut,“ uvedly dráhy. Podle Friebové se předpokládá obnovení dopravy na obou kolejích kolem poledne.

Událost pocítili cestující na nádražích po celém páteřním koridoru – například podle informačních tabulí z olomouckého hlavního nádraží čekají cestující na odjezd vlaků stále i více než 1,5 hodiny, obdobného zpoždění dosahují vlaky i z opačného směru.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované