Hlavní obsah

Důmyslný BIO ochránce okurek, rajčat i paprik

Foto: Shutterstock, Shutterstock.com

Ochraňte svou úrodu přírodní cestou.

Reklama

19. 4. 8:00

Určitě se už nemůžete dočkat, až přejdou ledoví muži, abyste se mohli konečně ve velkém pustit do zahradnických prací. Důležité je také včas myslet na ochranu rostlin před plísněmi i houbami a ideálně se u toho obejít bez chemie.

Článek

Každý další teplý a slunečný den přímo láká k tomu vykročit do zahrady, zabořit ruce do hlíny a položit základy pro budoucí vlastní sklizeň zeleniny nebo ovoce. Žádné zahradnické dobrodružství ale není bez rizika – rostlinky mohou nenápadně ale zcela fatálně napadat škůdci nebo choroby.

Abyste později v sezoně nepřišli o plody svého snažení, je dobré si už teď vzít na pomoc přírodní obranu proti houbám a plísním. Když se k tomu využije český přípravek Polyversum-Biogarden, můžete se navíc spolehnout, že vaše výpěstky neporuší zásady ekologického zemědělství.

Foto: Shutterstock, Shutterstock.com

Plody lze po ošetření téměř ihned konzumovat

Tento prášek, který se rozmíchává ve vodě, totiž obsahuje mikroorganismus Pythium oligandrum, který si umí poradit s řadou různých chorob, kupříkladu plísní šedou, sklerotiniovou hnilobou, padlím, kořenomorkou i plísní bramborovou a mnoha jinými.

Široká škála možností

Nejúčinnější je vždy prevence, ale Polyversum-Biogarden se dá použít v různých fázích pěstování. Můžete jím rychle namořit semínka, namáčením ošetřovat celé sazenice i s kořenovým balem nebo ho použít jako zálivku či postřik během celého vegetačního období.

Foto: Shutterstock, Shutterstock.com

Větší úroda ovoce a zeleniny

A jak přesně tedy funguje? Pro samotné rostliny je neškodný, ale parazituje na plísních, které rostliny napadají. Pythium oligandrum proniká svými vlákny do buněk plísní a čerpá z nich látky nezbytné pro svoji výživu. A to až do doby, než plísně nezahubí nebo nezastaví jejich další růst.

Ekologické a bezpečné

Použití přípravku je 100% ekologické a také bezpečné – rostlinky jím nemůžete předávkovat. Vedle rajčat, okurek nebo paprik se hodí pro vinnou révu, jahodník, brambory, řepu i obiloviny. Polyversum-Biogarden má navíc nulovou ochrannou lhůtu, plody nebo zeleninu tak můžete po omytí vodou okamžitě konzumovat.

Sdílejte článek

Doporučované