Hlavní obsah

Novým šéfem Škodovky se má stát muž spjatý s Porsche

Foto: Profimedia.cz

Klaus Zellmer, podle německých médií nový šéf Škody Auto.

Reklama

1. 4. 16:45

Do čela mladoboleslavské automobilky Škoda Auto nastoupí podle zdrojů časopisu Automobilwoche Klaus Zellmer. Dosud řídil prodeje značky Volkswagen.

Článek

Českou automobilku Škoda auto od 1. července povede současný šéf prodeje značky Volkswagen (VW) Klaus Zellmer, který ve funkci nahradí Thomase Schäfera. S odvoláním na své zdroje to dnes uvedl německý magazín Automobilwoche.

Schäfer ode dneška převzal provozní řízení značky VW, zároveň ale do konce června povede i Škodu Auto.

Škoda, která stejně jako značka VW patří pod koncern Volkswagen, by v těchto dnech měla výběr nového šéfa podle očekávání oznámit. Týdeník Škodovácký odborář v únoru uvedl, že ve hře o šéfa Škody je devět uchazečů. Automobilwoche před zhruba týdnem napsal, že v užším výběru jsou již jen dva kandidáti, dnes pak uvedl, že vítězem výběru se stal Zellmer. „Shodně to uvádí několik zdrojů,“ napsal magazín.

Klaus Zellmer

  • vystudoval ekonomii
  • pracoval 23 v automobilce Porsche, začínal v ní v roce 1997 jako asistent vedení
  • v roce 2002 se začal řídit prodej Porsche v Lipsku, v roce 2007 povýšil na šéfa marketingu Porsche v Německu a o tři roky později vedle německou odnož Porsche
  • v roce 2015 přesídlil do USA, kde řídil Porsche North America

Schäfer do čela české automobilky přišel 3. srpna 2020, z funkce tak odejde téměř po dvouletém působení. V březnovém rozhovoru s deníkem Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) uvedl, že chce, aby si mateřský koncern Volkswagen vybral pro vybudování továrny na automobilové baterie Českou republiku. Schäferovu podporu označil FAZ za dárek na rozloučenou.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované