Hlavní obsah

Exkluzivně: Vůdci hongkongských protestů vysvětlují, proč pokračují s revoltou

Svět bez obalu z 8. září 2019: Vůdci hongkongských protestů vysvětlují, proč pokračují s revoltou proti vládě. (Video: Milan Šíma, RFE/RL)

Reklama

15. 9. 2019 22:00

Číně se nedá věřit, prosíme celý svět, aby sledoval, co se děje v Hongkongu, říkají v exkluzivním rozhovoru pro Seznam Zprávy vůdci protestů v Hongkongu.

Článek

„Chtěla bych říct, že pokud bychom svůj boj za demokracii v Hongkongu vzdali, tak bychom neměli žádnou budoucnost,” říká Agnes Chow, která – společně s Joshuou Wongem – patří mezi nejznámější tváře hongkongských protestů. „Naše svoboda a práva jsou postupně hongkongskou vládou a čínským režimem potlačována. Proto je pro lidi tak důležité vydržet a pravidelně chodit do ulic a ukázat svůj nesouhlas s tím, co se děje. Protože věc, které teď bezvýhradně věřím, je, že demokracie neznamená jenom právo volit, ale znamená i lidskou důstojnost. Takže lidé v Hongkongu tady teď bojují za naši důstojnost. “

I další z vůdců protestů Isaac Cheng, místopředseda politické strany Demosista, na kameru Seznamu popsal, proč považuje za nezbytné v protestech pokračovat. „Správkyně Hongkongu Carrie Lam splnila pouze jeden z našich pěti požadavků. Čtyři ještě zůstávají. Tady už tři měsíce probíhají kontinuálně protesty, během kterých bylo mnoho lidí zraněno a možná byli i někteří zabiti. A jeden z našich nejdůležitějších požadavků je, aby byla nezávisle vyšetřena policejní brutalita.“

Rozhovory s vůdci protestů si můžete pustit v úvodním videu.

Reportáž je součástí pořadu Svět bez obalu, který v premiéře vysílá Televize Seznam každou neděli od 22:20.

Archiv pořadu najdete tu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené