Hlavní obsah

Glosa Jiřího Přibáně: Politikům, kteří nabízejí lízátka, bychom věřit neměli

Co si myslí ústavní právník a profesor na univerzitě v Cardiffu Jiří Přibáň? Glosa z pořadu Záhady Josefa Klímy. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

10. 1. 2019 16:39

Současná společnost se potýká s krizí důvěry jako takové – nedostatek důvěry vytváří problémy v rodinách, ale i v politice a ekonomice. Důvěra ale podle sociologa Jiřího Přibáně není danou hodnotou, musíme se jí učit. Budovat ji vzděláváním.

Článek

Je důležité, abychom v dnešním komplikovaném světě věděli, že jsou informace, kterým se věřit dá a které naopak musíme brát jako nedůvěryhodné. „S informacemi je to stejné jako s lidmi – přátele si také vybíráme podle toho, zda je považujeme za důvěryhodné,“ míní ústavní právník a profesor na univerzitě v Cardiffu Jiří Přibáň. „Ale obecně se před lidmi musíme mít na pozoru. Malé děti učíme, aby nevěřily lidem, kteří před školou nabízejí lízátka. A stejně tak bychom měli považovat za nedůvěryhodné i politiky, kteří nám nabízejí ta svá ‚lízátka‘.“

Pusťte si celou glosu Jiřího Přibáně v úvodním videu.

Glosa je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který můžete v premiéře sledovat na Televizi Seznam každou neděli od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované