Hlavní obsah

Hádky, usmíření i láska. „U nás se nahlas říká pravda, i když je někdy krutá,“ shodují se Kristýna a Jenovéfa Bokovy

Proč se Jenovéfě říká Funina? A proč Kristýně může říkat Kiki jen rodina? I to se dozvíte v Intimních zpovědích. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

23. 4. 2019 20:30

Kdyby měly natočit film o své rodině, shodují se, že by šlo o hodně bláznivou komedii. „Nechyběly by tam hádky a sprostá slova,“ tvrdí Jenovéfa Boková. „Ale ani usmíření a láska,“ doplňuje ji Kristýna.

Článek

„Dost nás vystihuje Amarcord,“ vybaví si Kristýna Felliniho autobiografický film. „Je tam rodinka, kde ten vzteklej tatínek honí kolem stolu děti, nadává a maminka to strašně prožívá a pak jde do koupelny a tam si namaluje pusu a je úplně v klidu.“ Jenovéfa přitakává: „To jsme úplně my.“

O jejich tatínkovi Johnu Bokovi se říká, že je žárlivý. „Je, i po čtyřiceti letech, co jsou naši spolu,“ potvrzuje Jenovéfa. „Máma si namaluje pusu a táta má pocit, že každej mladej po ní touží. Chce s ní pořád být, mít ji neustále nablízku,“ doplňuje Kristýna. „Myslím, že našli rovnováhu. Máma v tom umí žít a ví, že tátu nezmění.“ Jenovéfa připouští, že takovou „uzurpující“ lásku nepotřebuje. „Ale vnímám, že oni se milujou strašně.“

Rodina má držet pospolu, i když jsme divoký a hádáme se. Kristýna a Jenovéfa Bokovy o tvrdohlavosti, empatii a něžnosti

„Pamatujeme Karlín, když byl jako vesnice, dneska je až moc cool,” shodují se zdejší rodačky v pořadu Moje místa (Video: Seznam Zprávy)

Kdy pochopily, že jejich rodina je tak trochu „jiná“? V čem si připadají divoké po tatínkovi? A v jakých situacích v sobě objeví klidnou maminku? A proč si Kristýna jako dítě připadala „úplně mimo“? „Byla jsem jak náměsíčná. Pubertu jsem si prožila, až když jsme sama měla syna. A až když dnes vidím svoji malou dceru, teprve mi některé věci docházejí,“ vysvětluje Kristýna.

Vyrostla s nevlastním bratrem, dnes hercem Kryštofem Rímským, a vysnila si sestřičku. Jenovéfa se narodila, když jí bylo jedenáct. Kryštof je maminčin syn, tatínek měl další tři. I na všechny čtyři starší bratry došla v rozhovoru řeč.

Zdráhají se o sobě říkat, že jsou herečky, přestože za sebou mají bohatou filmografii. Obě si letos vysloužily nominaci na Českého lva. Kristýna za roli v Tomanovi, Jenovéfa v Chvilkách. A mladší ze sester si nakonec sošku odnesla. „Nemáme to vystudované, na všechno jsme si musely přijít samy. Stejně tak nemám ráda, když se o mně říká, že jsem houslistka, když se tomu momentálně nevěnuju naplno,“ vysvětluje Jenovéfa, studentka hry na housle na HAMU.

Kristýna, která tančila se světoznámým Minem Tanakou a jezdila po světě s Divadlem bratří Formanů, má podobný pocit: „Tanečnice už nejsem. A herečka? Nedávám tomu všechno jako holky, které to vystudovaly a nic jiného nemají. Hraju, protože mě to baví, ale zároveň jsem pedant, který musí mít všechno přesně nastudované, jinak je nervózní.“

Proč si obě sestry myslely, že jejich „anglická“ babička je britská královna? A jak babička doplatila na lásku k Čechovi v době po únoru 1948? Jak do rodiny Boků zapadají partneři Kristýny a Jenovéfy? Čím vyhrožoval John Bok Pavlu Liškovi, když si bral Kristýnu? A splnil své výhrůžky po rozpadu jejich manželství? Zjistěte ve videu v úvodu článku.

Premiéru pořadu Intimní zpovědi vysílá Televize Seznam každé úterý ve 20:30, hned po Mých místech. V něm nás sestry provedly především po rodném Karlíně. I zákoutí, která nejsou hezká, se snaží oživovat a dělat tu akce (nejen) pro místní.

Jak naladit Televizi Seznam? Praktický návod ZDE.

A sledujte nás také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované