Hlavní obsah

Hasiči mají v Jaroměři novou základnu

Foto: hasiči Liberecký kraj

Ilustrační snímek.

Reklama

22. 9. 13:46

Profesionální a dobrovolní hasiči v dvanáctitisícové Jaroměři na Náchodsku mají novou základnu za 82 milionů korun. Stanice je na místě původní již nevyhovující základny v ulici Na Valech.

Článek

Na nové základně hasiči oproti současnému stavu v budoucnu posílí o tři lidi, profesionální jednotka bude mít 22 lidí včetně velitele. Nepřetržitou službu budou hasiči zajišťovat ve třech směnách v počtu sedmi lidí. Oproti současnému stavu to bude jeden hasič na směnu navíc. Důvodem k posílení jednotky je rostoucí počet zásahů a také to, že k Jaroměři by měla brzy vést dálnice D11.

V objektu sídlí i jednotka dobrovolných hasičů JSDH Jaroměř, která bude sloužit s počtem do 26 dobrovolných hasičů. V roce 2019 hasiči z jaroměřské stanice vyjížděli k 438 událostem.

Po dobu výstavby stanice vyjížděli hasiči v Jaroměři k zásahům z provizorní základny v bývalé kotelně u výpadovky na Hradec Králové.

„Jaroměřská stanice byla největší investicí hasičů v Královéhradeckém kraji v letošním roce. Projekt je částkou 56 milionů korun financován z evropské dotace,“ řekla při otevření stanice mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Významnou investicí do infrastruktury hasičů v posledních letech v Královéhradeckém kraji byla výstavba nového výcvikového střediska pro akce ve výšce a nad volnou hloubkou ve Velkém Poříčí na Náchodsku. Lezecký polygon za 57,3 milionu korun, který byl otevřen loni na jaře, vznikl ve zmodernizovaném areálu učiliště požární ochrany.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené