Hlavní obsah

Hodnota bitcoinu pokořila další rekord. Vyhoupla se přes 15 tisíc dolarů

Hodnota bitcoinu pokořila další rekord (Video: AP)

 

Reklama

7. 12. 2017 15:03

Hodnota bitcoinu dále roste. Nyní se poprvé dostala přes hranici patnácti tisíc dolarů. Podle expertů má vzestup bitcoinu všechny příznaky bubliny, nelze ale poznat, kdy splaskne.

Článek

Hodnota digitální měny bitcoin během čtvrtečního obchodování pokořila další rekord. Na obchodní platformě Coindesk.com se krátce vyšplhala na 15 007,70 dolaru, pak mírně klesla. Napsal to server BBC.

Podle agentury Bloomberg se hodnota od začátku měsíce zvýšila o padesát procent. Bitcoinu pomáhá očekávané spuštění obchodování s bitcoinovými termínovými kontrakty, které na největší burze s kontrakty CME začne za několik dní.

Začátkem roku činila hodnota bitcoinu tisíc dolarů, od té doby s občasnými výraznými výkyvy zaznamenává jeden rekord za druhým. Podle společnosti CMC Markets má vzestup bitcoinu všechny příznaky bubliny. „Neexistuje ale způsob, jak poznat, kdy bublina praskne,” řekla firma serveru BBC.

Bitcoin zlomil další rekord, stojí více než 12 tisíc dolarů. V lednu byl za desetinu

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední světová kybernetická měna. Vytváří ji síť počítačů se specializovaným softwarem, který uvolňuje nové virtuální mince stabilním a postupně se zpomalujícím tempem. Je navržen tak, aby ho nikdo nemohl ovlivňovat, ani vlády a centrální banky.

Jak funguje bitcoin? Reportér Seznamu ho vyzkoušel v pražské kavárně.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované