Hlavní obsah

Horská služba Krkonoše varuje před silným větrem, může dosahovat přes 100 km/h

Foto: Ondřej Moštěk, Správa KRNAP

Ilustrační foto.

Reklama

20. 10. 2021 9:39

Horská služba Krkonoše vydala na dnešek výstrahu před silným větrem. Vítr může v Krkonoších v nárazech dosahovat rychlosti nad 72 km/h, na hřebenech nad 108 km/h. Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku ráno zastavil silný vítr.

Článek

„Doporučujeme, aby se lidé drželi mimo hřebeny Krkonoš, raději v nižších částech hor,“ řekl náčelník krkonošské horské služby Pavel Jirsa.

Podle polské horské služby bylo ráno na Sněžce 7,8 stupně Celsia a vítr dosahoval rychlosti přes 70 km/h.

Meteorologové ve středu pro Královéhradecký kraj předpovídají skoro jasno až polojasno, během dne od západu polojasno až oblačno. Nejvyšší denní teploty by měly být mezi 19 až 22 stupni Celsia, na horách 12 až 15 stupňů. Silný vítr očekávají především na horách.

Lanovka na Sněžku má dva úseky, dolní vede z Pece na Růžovou horu a horní z Růžové hory na Sněžku s celkovou délkou dráhy kolem 3,5 kilometru. Z hlediska převýšení je v Česku nejextrémnější kabinovou lanovkou. Převýšení lanové dráhy z dolní stanice v Peci do horní stanice na Sněžce je přes 700 metrů. V případě přerušení provozu na horním úseku lanové dráhy se mohou turisté z Růžové hory na Sněžku vydat pěšky, trasa měří 2,5 kilometru. V provozu je lanovka denně od 08:00 do 18:00.

Reklama

Související témata:

Doporučované