Hlavní obsah

Jeden z největších přešlapů Slavie je u konce, van Kessel přestoupil do Belgie

Foto: Profimedia.cz

Přestup Gina van Kessela se Slavii vůbec nepovedl.

Reklama

9. 8. 2018 11:40

Fotbalová Slavia se zbavila ofenzivního fotbalisty Gina van Kessela. Reprezentant Curacaa přestoupil do druholigového belgického týmu KSV Roeselare.

Článek

Gino van Kessel přišel do Slavie v létě roku 2016 ze slovenského Trenčína za částku okolo 35 milionů korun, podle zdrojů Seznamu ale stál reprezentant Curacaa ještě o 15 milionů korun více.

O dva roky později Slavii van Kessel opouští a dá se předpokládat, že s velkou finanční ztrátou.

„Realizovali jsme přestup Gina van Kessela do belgického KSV Roeselare,“ uvedl tiskový mluvčí Slavie Michal Býček. Belgičané už novou posilu představili oficiálně.

Van Kessel se uvedl v Edenu parádně, když pomohl vyřadit v předkole Evropské ligy gólem a asistencí estonskou Levadii Tallinn. Jenže hned během podzimu sezony 2016/17 vypadl ze základní sestavy sešívaných a jaro strávil na hostování v polské Lechii Gdaňsk.

Na hostování strávil van Kessel i minulou sezonu. Jenže reprezentant Curacaa odmítl hostování ve Zlíně, který minulou sezonu hrál základní skupinu Evropské ligy, čímž si zřejmě přivřel dveře do A-týmu Slavie.

Místo Zlína si nakonec van Kessel vybral třetiligový anglický Oxford, za který dal za celou sezonu tři branky. S českou ligou se rodák z nizozemského Alkmaaru rozloučí s bilancí sedmi zápasů a dvou branek.

Dnes pětadvacetiletý fotbalista tak asi v Česku nejvíce zaujal svým číslem 99, které si vybral po příchodu z Trenčína.

Reklama

Doporučované