Hlavní obsah

Jihlava chystá kampaň Staň se Jihlavákem, pomoci má výzkum

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

17. 7. 2020 1:00

Jihlavský magistrát zaplatí 150.000 korun za antropologicko-sociologický výzkum zjišťující obyvatele bez trvalého bydliště ve městě. Má sloužit pro kampaň Staň se Jihlavákem.

Článek

Radnice si od ní slibuje vyšší počet trvale přihlášených obyvatel a tím i daňové výnosy. Zatím má krajské město asi 50.000 obyvatel, ale je zřejmé, že v něm žije lidí víc, uvedl v dnešní tiskové zprávě mluvčí města Radovan Daněk.

Dokladem většího počtu lidí ve městě je podle něho mimo jiné objem produkovaného odpadu. „A protože Jihlava nechce zdarma poskytovat jednotlivé výhody městské infrastruktury lidem, jejichž daňové výnosy končí v pokladnách jiných obcí, vedení města iniciovalo vznik kampaně nazvané Staň se Jihlavákem. Ta má za cíl zvýšit počet trvale přihlášených obyvatel,“ uvedl Daněk.

Výzkum formou rozhovorů v ulicích města už začal a potrvá do 30. září. „Výzkum by měl identifikovat mezi místními obyvateli skupinu takzvaných nejihlaváků a zmapovat jejich postoje a motivace, popsat jejich vztah k městu. Teprve potom budeme mít možnost srovnávat jejich postoje s postoji trvale přihlášených Jihlavanů. Důležité je také zjistit nejčastější důvody, proč se lidé Jihlavany chtějí stát, případně jaké výhody by je k takovému kroku přesvědčily,“ uvedla primátorka Karolína Koubová (Fórum Jihlava).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované