Hlavní obsah

Jihomoravský kraj má pracovní portál pro všechna školská zařízení

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

22. 4. 22:58

Nový portál, který nabízí volná místa ve školství na celé jižní Moravě, spustil Jihomoravský kraj prostřednictvím své organizace Středisko služeb školám.

Článek

Inzerovat na něm mohou zdarma nejen školy, ale i lidé, kteří práci ve školství hledají, řekli dnes novinářům zástupci kraje. „Doufáme, že v situaci, kdy platy učitelů rostou a panuje politická shoda na tom, že mají růst i dál, a kdy do školství mohou vstupovat díky novele zákona i lidé z jiných profesí, se nám podaří přitáhnout do škol na jihu Moravy nové lidi. I ve školství v současné době probíhá generační obměna a náročné podmínky posledního roku ji urychlily,“ uvedl náměstek hejtmana pro vzdělávání Jiří Nantl (ODS).

Do systému na doméně www.educationjobs.cz mohou školy v kraji vkládat volné pozice, které potřebují obsadit, nebo mohou vybírat z uchazečů, kteří práci ve školství hledají. „Chceme takto na jednom místě sjednotit všechny nabídky práce ve školství. Nabídka platí pro všechna školská zařízení v kraji včetně těch, které kraj nezřizuje,“ doplnila ředitelka Střediska služeb školám Leona Sapíková.

Projekt vzniká za podpory brněnských vysokých škol, které o něm budou informovat své absolventy. „Budeme na Asociaci krajů nabízet využití tohoto systému i pro jiné kraje. Chceme aby lidé tak, jako přicházejí na jih Moravy pracovat ve výzkumu nebo v inovačních firmách, přicházeli pracovat do školství,“ dodal Nantl.

Na jihu Moravy je 1150 škol a školských zařízení, pracuje v nich 34.000 lidí. Kraj je zřizovatelem zejména středních škol.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené