Hlavní obsah

Karlovy Vary umožní některé stavební práce i o nedělích a svátcích

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

24. 3. 2021 19:52

Město Karlovy Vary upraví vyhlášku o regulaci hlučných činností a ochraně nočního klidu. I v neděli a o svátcích by tak mohly pokračovat práce na veřejně prospěšných stavbách.

Článek

Nové znění vyhlášky musí ještě schválit městské zastupitelstvo. „Vyhláška zakazuje hlučné práce o nedělích a svátcích. To nás ale limitovalo u některých staveb, které nemohly v těchto dnech provádět stavební práce. Aktuálně například u stavby nového Dvorského mostu,“ uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Podle současné vyhlášky se musí každý o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu v době od 06:00 do 08:00 a od 12:00 do 22:00 zdržet veškerých prací spojených s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk, například sekaček na trávu, cirkulárek, motorových pil, bouracích kladiv a podobně.

Město si nechalo od ministerstva vnitra poslat závazný pokyn, podle kterého bude možné některé stavby označit za veřejně prospěšné, a tím jim dát výjimku z pravidel vyhlášky. Týkat by se to mohlo v budoucnu i dalších staveb, zejména těch, které bude provádět město.

Změnu vyhlášky musí ještě na konci dubna schválit městské zastupitelstvo. Platit by pak měla od 6. května, až uplynou termíny pro vyvěšení na úřední desce.

Reklama

Doporučované