Hlavní obsah

Kauza kávovaru za 100 tisíc na magistrátu. Padl trest pro úřednici

Foto: Profimedia.cz

Nákup kávovaru za takovou cenu nebyl namístě, říká primátor Hřib.

Reklama

10. 11. 2020 15:01

Ředitelce odboru služeb bylo sníženo osobní hodnocení, uvedl dnes pražský primátor Zdeněk Hřib.

Článek

Česko čelí krizi kvůli koronavirové epidemii, ale v politice nechybí i lehce bizarní kauzy. Opozice na pražském magistrátu přišla s kritikou primátora Zdeňka Hřiba, protože pro jeho kancelář byl zakoupen kávovar v hodnotě sto tisíc korun. Kromě magistrátní opozice – zejména ANO a ODS – se zapojilo i celostátní ANO, které příspěvek zastupitele a místostarosty Prahy 11 Ondřeje Prokopa sdílelo na svém profilu.

„Odbor služeb řešil nákup na základě vlastního rozhodnutí. Jenže nákup kávovaru za takovou cenu nebyl namístě. V podobných případech bude nově nutné také schválení nákupu nadřízeným. Ředitelce odboru služeb bylo sníženo osobní hodnocení,“ uvedl dnes na svém Twitteru primátor Zdeněk Hřib. Zdůraznil přitom, že přístroj není v jeho kanceláři, ale v přilehlé kuchyňce, jež slouží celému odboru kanceláře a také protější zasedací místnosti, kterou nevyužívá pouze on.

Kauzu otevřel deník Blesk, který také citoval rozhořčenou opozici. „Samoživitelé, senioři, podnikatelé a umělci… Ti všichni tohle musejí vnímat jako naprostý výsměch,“ řekl Blesku zastupitel Tomáš Portlík z ODS. Přisadila si i šéfka zastupitelského klubu ODS Alexandra Udženija. „Všichni máme na paměti, jak nás Piráti školili o tom, jak se má šetřit a jak transparentně a zodpovědně se má chovat k veřejným penězům. Ale to jsou jen prázdná slova do chvíle, než se dostanou k moci a ukážou své opravdové já. Pak se začne papalášství a pokrytectví ukazovat v plné nahotě,“ uvedla na svém facebookovém profilu.

„Kávu v práci prakticky nepiji, dělám si sám čaj, který jsem si dovezl z Tchaj-wanu. Kávovar jsem každopádně neobjednával ani nepožadoval. O zajištění tohoto vybavení se stará magistrátní odbor služeb,“ reagoval nejdříve Hřib, než nechal nákup prověřit.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované