Hlavní obsah

Krize? Zapomeňte! Největší textilka v zemi jede jak nikdy a zvyšuje mzdy

Jiří Hlavatý zažil v Jutě nejúspěšnější červenec v historii firmy.

Reklama

4. 8. 2020 7:12

„Za červenec jsme měli největší fakturaci v historii firmy. Jelo úplně všechno - stavebnictví, zemědělství, umělé trávníky, obalové materiály, hlavně zakázky do zahraničí,“ říká pro Seznam Zprávy majitel Juty Jiří Hlavatý.

Článek

Po vypuknutí covidové krize se královédvorská Juta dostala do problémů. Nebyly zakázky, kamiony, které vozí zboží, stály a polští zaměstnanci firmy nemohli do práce. Juta najela na krizové řízení, zastavila investice, stopla vize i plány.

Teď se však situace otáčí. V červenci Juta utržila nejvíc ve své historii.

Nejlepší červenec v historii

„Za celou existenci Juty byla dosud nejvyšší celková měsíční fakturace 750 milionů. Za letošní červenec to bylo ale 806 milionů,“ říká Jiří Hlavatý s tím, že v porovnání s loňským červencem byly tržby firmy vyšší o 83 milionů korun. Firma však stále dohání výpadek za duben a květen.

Deštivé počasí ovlivnilo zemědělství, a firma tak vyráběla víc síťoviny a motouzů na balení slámy a sena. A dařilo se i v zahraničí, kam míří 85 procent výroby. Do Německa, USA i Austrálie rostly dodávky podstřešních membrán pod šikmé střechy, vyšší zájem byl také o tkaniny na podlahové topení.

Do Izraele už firma odeslala 26 kontejnerů, 440 000 metrů čtverečných geomembrán pro výstavbu tamního vodního reservoáru v hodnotě zhruba milion eur.

A právě v Izraeli teď firma uzavřela také další zakázku – geomembránu dodává i pro rozšíření největší tamní skládky komunálního odpadu v lokaci Dudaim. „Geomembrány se nám daří prodávat i v Číně a Maroku, hlavně na skládky a izolace čističek a zavlažovací nádrže,“ dodává Hlavatý.

Zvýšení platu od srpna

Kvůli velkému počtu zakázek firma od července najela ve všech svých závodech na nepřetržitý provoz. Od srpna zaměstnancům plošně zvýšila mzdy o 1500 korun a vrací se i investice – v Nizozemsku Juta zakoupila pozemek pro výstavbu skladu a kanceláří a v Česku pro rok 2021 plánuje výstavbu hal za 300 milionů korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované