Hlavní obsah

Krnov vyhlásil architektonickou soutěž na úpravu okolí sportovišť

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

3. 9. 2020 15:33

Krnovská radnice vyhlásila architektonickou soutěž, která by měla vyřešit vzhled a využití veřejného prostranství v okolí několika sportovišť mezi Petrovickou ulicí a Smetanovým okruhem.

Článek

Architekti mají například navrhnout, jak sportoviště, která zahrnují například atletický stadion, zimní stadion či fotbalová hřiště, smysluplně propojit. Úpravy areálů by měly stát asi 35 milionů korun. Areál zahrnuje také sokolovnu, tenisové kurty, volejbalové hřiště, skate park, workoutové hřiště, ale i sportoviště soukromých vlastníků, jako jsou tenisová hala, tenisové kurty nebo bowling.

„Soutěž se dotýká tří hlavních témat. Prvním je revitalizace a propojení veřejných prostranství kolem sportovišť do jednoho celku a ten v co největší míře zpřístupnit veřejnosti,“ řekla mluvčí města Dita Círová.

Architekti mají také vyřešit a najít rovnováhu zájmů na tomto území, aby vyhovovaly jak profesionálním sportovcům, tak například lidem na procházce. Dalším úkolem pro účastníky soutěže podle mluvčí budou úpravy Petrovické ulice, jejíž význam se zvýší po vybudování nových městských lázní v areálu koupaliště.

„Nejdůležitějším bodem zadání ale je vytvořit mezi velkými organizovanými sportovišti atraktivní veřejná prostranství, kde budou děti i dospělí rádi trávit volný čas,“ uvedl starosta Tomáš Hradil (Krnovští patrioti). Architekti musí zaslat do 25. září žádost o účast, a to ve formě portfolia. „Následně zasedne porota, která z přihlášených vybere pět architektonických kanceláří a vyzve je ke zpracování návrhů. Termín pro jejich odevzdání byl stanoven na 4. prosince,“ dodala vedoucí odboru veřejných zakázek Klára Hazuchová.

Po vyhodnocení soutěže osloví město vítěze s nabídkou na zpracování projektové dokumentace. Architektonická soutěž přijde město na 1,2 milionu korun.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované