Hlavní obsah

Britští Blur vydali po osmi letech nové album. Poučeně hovoří o stárnutí

Foto: Shutterstock.com

Frontman Blur Damon Albarn.

Reklama

21. 7. 18:26

Jako o desce „plné nostalgické melancholie“ mluví kritici o novém albu britské kapely Blur. Vyšlo v pátek, jmenuje se The Ballad of Darren a dokazuje prý, že „kapela má co podstatného říct ke stárnutí“.

Článek

Britská poprocková skupina Blur dnes vydala první nové album po osmi letech s názvem The Ballad of Darren. Současně se svým devátým studiovým albem kapela zveřejnila také animovaný videoklip k prvnímu singlu.

Britský list The Guardian napsal, že album je plné nostalgické melancholie. Zároveň jde podle deníku o odvážné album, které ukazuje, že „kapela má co podstatného říct ke stárnutí“.

The Narcissist. První singl z nového alba The Ballad Of Darren.Video: YouTube kanál skupiny Blur

Nahrávka se vyznačuje typicky psychedelicky drsným zvukem kytar, podkreslujícím téměř chlapecký hlas nyní už 55letého frontmana Damona Albarna.

„Písně můžete označit za nostalgické, ale na jejich reflexi minulosti není nic růžového. Místo toho se rozhodli pro něco realističtějšího, co naznačuje, že nostalgie je věc, která může u čtyřicátníka nebo padesátníka vyvolávat nespavost a znepokojení,“ uvedl The Guardian.

Přebal alba tvoří fotografie venkovního bazénu v pochmurném Skotsku. Patrně tak odkazuje na dívku u bazénu z přebalu debutového alba Leisure, které Blur nahráli před 32 lety.

Blur vs. Oasis ve slavné éře britpopu

Blur zažili svou nejslavnější éru v 90. letech, kdy jako protagonisté takzvaného britpopu a alternativního rocku vydávali alba, která se v Británii umisťovala na předních příčkách prodejnosti.

Soupeřili tak například se skupinou Oasis. Slavné jsou hity Country House, Song 2 nebo Girls and Boys.

Reklama

Související témata:
Britpop

Doporučované