Hlavní obsah

Květen přinese teplo a sucho. Rtuť teploměru vystoupá i nad 30 stupňů Celsia

Videoblog meteorologa Petra Dvořáka. (Video: Petr Dvořák, Seznam.cz)

2. 5. 2018 8:21

Teploty kolem třicítky a ještě větší sucho – takový bude podle aktuálních předpovědí měsíc květen. Navazuje tak na nezvykle teplý duben, který meteorology překvapil nejen horkem, ale i nedostatkem srážek.

Článek

Měsíc duben se pravděpodobně zařadí mezi nejteplejší v historii měření. Podle předběžných výsledků by měl být kolem čtyř až pěti stupňů nad dlouhodobým průměrem. Srážkově byl naopak podprůměrný a výrazně se tak lišil od průměru loňských let.

Podle dlouhodobé předpovědi by i květen měl být teplotně nadprůměrný. V kombinaci s menším množstvím srážek ale přinese také větší sucho. Stav podpovrchových vod byl už ke konci dubna pod kritickou hranicí, teplý květen tak nedostatek vody nejspíš ještě prohloubí.

Stejně jako v minulých letech, i letos přesáhnou květnové teploty pravidelně 25 stupňů Celsia. Vyloučeny ale nejsou ani tropická vedra – zejména v druhé polovině měsíce meteorologové očekávají teploty přes 30 stupňů Celsia.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené