Hlavní obsah

Libušín a Maměnku bude provozovat společnost Beskydy 4 all

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 8. 23:53

Obnovený Libušín i sousední hotel Maměnka na Pustevnách v Beskydech mají nového nájemce. Národní muzeum v přírodě coby správce obou objektů uzavřelo smlouvu o provozování se společností Beskydy 4 all.

Článek

ČTK to dnes sdělil mluvčí muzea Tomáš Gross.

Libušín byl po obnově otevřen veřejnosti minulý týden. Památka v roce 2014 vyhořela, muzeum poté rozhodlo o její obnově formou vědecké rekonstrukce. Chata sloužící jako jídelna byla původně postavena v roce 1899 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče, patří k symbolům Pusteven.

„Beskydy 4 all uspěly ve třetím výběrovém řízení, které jsme vyhlásili, nejlepší nabídkou. A vzhledem k tomu, že mají s provozem horského restauračního zařízení bohaté zkušenosti, věříme, že návštěvníci Pusteven a Jídelny Libušín se mohou těšit nejen na krásně rekonstruované prostory, ale také na zajímavou a kvalitní gastronomickou nabídku,“ uvedl generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Minimálně do konce srpna si lidé budou moci Libušín prohlédnout, muzeum v objektu nabízí bezplatné komentované prohlídky. Společnost Beskydy 4 all z Janovic na Frýdeckomístecku chce Jídelnu Libušín otevřít jako restauraci v září, kdy je v plánu zkušební provoz, v plném rozsahu by restaurace měla začít fungovat na začátku října.

„Jsme rodinná firma, která měla a má zájem provozovat restaurační zařízení v horském prostředí. Máme kolem sebe skvělé lidi, výborný mladý tým v čele s vynikajícím šéfkuchařem, a tak jsme přesvědčeni o tom, že můžeme uspět v nabídce pro návštěvníky i v relativně velké konkurenci na Pustevnách,“ uvedl jednatel společnosti Jakub Nykl. Na Libušíně se bude nabízet tradiční kuchyně, provozovatelé chtějí nabídnout i tematické gastronomické akce a zážitkovou kuchyni. „Ale samozřejmě ruku v ruce s tím, v jakém objektu budeme fungovat, protože velmi dobře víme, jaký je genius loci Libušína,“ uvedl Nykl. Nabízet budou také akce pro uzavřené skupiny jako oslavy nebo svatby.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené