Hlavní obsah

Lidé si budou moci ve Starém Městě vyzkoušet výrobu zvířat z kovového odpadu

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační foto.

Reklama

14. 9. 10:47

Lidé si mohou v neděli ve Starém Městě vyzkoušet výrobu zvířat z kovového odpadu. Akce Děti, Kovozoo a Hefaistos nabídne i možnost seznámit se s prací kováře, kreativní dílničky nebo malování na dřevo a plast.

Článek

Areál Kovozoo v Brněnské ulici bude pro veřejnost otevřen od 09:00. Akce má devítiletou tradici. „Všichni návštěvníci, kteří se chtějí aktivně zapojit, by měli počítat s tím, že se asi trochu ušpiní. Práce se železným odpadem opravdu není pro bílé rukavičky. Hlavním tématem akce je svařování zvířat z kovového šrotu, tedy výroba nových exponátů do Kovozoo. Zapojit se samozřejmě mohou všichni, bez ohledu na to, jestli mají svářečský průkaz,“ uvedla Martina Juřenová ze skupiny REC Group, která areál provozuje.

Návštěvníci podle ní sami navrhnou, jaké zvíře chtějí vyrobit. Následně si k tomu najdou v přistavených kontejnerech šrotu vhodný materiál a se samotnou výrobou, tedy ohýbáním, řezáním nebo svařováním, jim pomohou zkušení svářeči. „Aby měli návštěvníci větší motivaci k tvoření, jsou všechny výrobky z kovu zařazeny do soutěže o nejlepší zvíře. Vítězné zvířátko, vybrané odbornou porotou, pak získá možnost na umístění ve stálé expozici Kovozoo,“ uvedla Juřenová.

Připravena bude také výroba z elektroodpadu a odpadního drátu nebo malování na dřevo a plast. „A protože je patronem této akce bůh ohně a kovářství Hefaistos, bude samozřejmě k dispozici i mistr kovář. V kovárně Kovozoo, která se otevírala 19. června 2021, se bude kout ostošest,“ doplnila Juřenová. Navštívit lze také Muzeum kovářského řemesla, které vzniká v prvním patře budovy přímo nad kovárnou.

Kovozoo nabízí více než 300 zvířat vyrobených z kovového šrotu. Doplňují je další exponáty, kterými jsou například pražská tramvaj, letoun L-610, staré zemědělské stroje, vysloužilá hasičská auta nebo buldozery. Dále lze v areálu navštívit muzeum veteránů a vyhlídkové lávky nebo se svézt vláčkem.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované