Hlavní obsah

Litomyšl začala s rozšířením sběrného dvora za 19 milionů korun

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

4. 5. 2021 17:03

Litomyšl začala s rozšířením sběrného dvora u výjezdu z města směrem na Osík. Projekt za 19 milionů korun, na který město získalo dotaci 16 milionů korun ze Státního fondu životního prostředí, se připravoval několik let.

Článek

Zahájení projektu bylo pozdrženo epidemii koronaviru, výslednou cenu se podařilo snížit díky výběrovým řízením.

Dosavadní zařízení již potřebám obyvatel nepostačovalo. „Po dokončení prací bude pro občany mnohem snazší a příjemnější se zbavit odpadu, novinkou bude například pojezdová rampa, sběrný dvůr také bude moci pojmout více materiálu. Doufáme, že po dokončení a propagaci nových prostor začnou lidé dvůr používat ještě více, čímž ušetří peníze, protože odložení odpadu je zdarma, a pomohou proti zakládání černých skládek, které ničí přírodu,“ uvedl místostarosta Radomil Kašpar (KDU-ČSL).

Součástí rozšířeného sběrného dvora bude provozní objekt se sociálním zázemím pro zaměstnance, sklad, zastřešená rampa, jejíž součástí budou ocelové velkoobjemové kontejnery a automobilová mostní váha. Pro snazší recyklaci odpadů se při modernizaci počítá s pořízením kontejnerů na znečištěné obaly, absorpční činidla, azbestový odpad, asfaltovou lepenku, stavební suť, trávu, větve, kompost, papír, plast, sklo, železo, pneumatiky, dřevo, chlazení, velké spotřebiče a televize. Sběrný dvůr by měl otevřít ještě letos.

Do budoucna bude město v areálu nového sběrného dvora uvažovat o zřízení RE-USE centra. Obyvatelé by v něm mohli odložit věci, které již nepotřebují, ale jiným mohou ještě posloužit.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované