Hlavní obsah

Mayová přijala výzvu. V televizní debatě o brexitu stane proti lídrovi labouristů Corbynovi

Britská premiérka se v debatě utká s lídrem opozice. (Video: Marek Martinovský, Profimedia.cz, Shutterstock.com, Reuters)

 

Reklama

30. 11. 2018 6:26

Premiérka Mayová dlouho nad účastí v duelu s Corbynem váhala. Byl o ni přitom velký zájem, petici za její uspořádání dokonce podepsalo 100 tisíc Britů. Vysílat ji bude BBC.

Článek

Britská premiérka Theresa Mayová souhlasí, že se v televizní debatě utká s lídrem opozice, šéfem labouristické strany Jeremym Corbynem. Tématem střetu politiků bude návrh vlády na dohodu o Brexitu.

Podle úřadu premiérky se debata bude konat v neděli 9. prosince večer na stanici BBC. Podle informací Sky News však ještě labouristé s britským vysílatelem jednají o detailech průběhu debaty.

Mayová o účasti v duelu s Corbynem dlouho váhala. Začátkem týdne oznámila, že účast zvažuje. Šéf labouristů tehdy uvedl, že by si debatu o „pokaženém brexitu” a budoucnosti země „vychutnal”.

O debatu projevila zájem také britská veřejnost. Petice požadující setkání obou politických lídrů před televizními kamerami podepsalo 100 tisíc Britů.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované