Hlavní obsah

Michelle Obamová označila Trumpa za sexuálního predátora

 

Reklama

13. 10. 2016 21:19

První dáma Spojených států ostře odsoudila republikánského kandidáta za jeho nejnovější skandál

Článek

"Nepřála bych si nic jiného, než předstírat, že se nic takového nestalo a přednést svou obvyklou řeč ke kampani," prohlásila Michelle Obamová během svého vystoupení na podporu demokratické prezidentské kandidátky Hillary Clinton v New Hampshiru. "Bylo by to ale nečestné a neupřímné," dodala.

Vyjádřila se tak ke skandálnímu videu Donalda Trumpa z roku 2005, které se minulý pátek objevilo na sociálních sítích. Trump v něm popisuje, jak útočí na ženy bez obavy z postihu. Jako celebrita si to prý může dovolit.

V americkém tisku se zároveň objevila nová svědectví o údajných sexuálních útocích republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. List New York Times ve středu otiskl výpovědi dvou žen, které republikánský kandidát údajně obtěžoval.

Jedna z nich, dnes čtyřiasedmdesátiletá Jessica Leedsová newyorskému deníku řekla, že před zhruba třiceti lety se s Trumpem setkala za letu do New Yorku. Newyorský magnát jí prý osahával prsa a chtěl se jí rukama dostat pod sukni. "Byl jako chobotnice, jeho ruce byly všude," řekla.

K novým obviněním se dnes vyjádřil i sám Trump během kampaně na Floridě. "Nařčení jsou nesmyslná, směšná a odporují pravdě, zdravému rozumu i logice," prohlásil. "Již nyní máme k dispozici významné důkazy, které tyto lži rozporují. Ve vhodný čas a vhodným způsobem je zveřejníme, velmi brzy," dodal.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované