Hlavní obsah

Muž, který v londýnském metru strčil starce do kolejiště, dostal doživotí

Za mřížemi má odsouzený strávit minimálně 12 let. (Video: Karolína Štuková, Reuters)

 

Reklama

25. 6. 2019 17:00

Britský soud za dvojnásobný pokus o vraždu uložil doživotní vězení Paulu Crossleymu, který loni v dubnu strčil do kolejiště londýnského metra jedenadevadesátiletého seniora. Brit se předtím neúspěšně pokusil do kolejí shodit jiného muže.

Článek

Za mřížemi má odsouzený strávit minimálně 12 let. Soud s vynesením rozsudku čekal na lékařský posudek. Na jeho základě nařídil sedmačtyřicetiletému Crossleymu, který trpí paranoidní schizofrenií, před nástupem do vězení pobyt v psychiatrické nemocnici.

Podle záběrů bezpečnostních kamer se Crossley nejdříve do kolejiště metra v centru Londýna pokusil strčit třiadvacetiletého muže, mladík ale udržel rovnováhu. Crossley proto odjel o několik zastávek dál do stanice Marble Arch, kde do kolejí strčil Roberta Malpase.

Senior, který v minulosti předsedal správní radě společnosti Eurotunnel a je nositelem Řádu britského impéria, utrpěl zlomeninu pánevní kosti a poranění hlavy. Před příjezdem vlaku ho vytáhl jeden z kolemstojících, který si přitom o elektrifikované koleje popálil ruku.

Podle serveru BBC si Crossley v den útoků nevzal své prášky a o den dříve požil drogu známou jako crack v hodnotě 600 liber (17 000 korun).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované