Hlavní obsah

U Struhařova se na přejezdu srazil vlak s autobusem. Červená světla blikala

Foto: SŽDC, Seznam Zprávy

Nehoda vlaku a autobusu mezi Postupicemi a Benešovem u Prahy.

Reklama

14. 6. 2020 7:59
aktualizováno • 14. 6. 2020 11:00

Vlak byl odhozen mimo koleje, autobus na nich naopak zůstal.

Článek

Na železničním přejezdu u Struhařova na Benešovsku se ráno srazil autobus s osobním motorovým vlakem, který po nárazu vykolejil. Podle záchranné služby bylo zraněno deset lidí, z toho jeden člověk vážně a zbytek utrpěl lehká zranění. Policie nejdříve uváděla 19 zraněných a hasiči 11, záchranáři poté počet zraněných upřesnili.

Nehoda se stala v 6:40 hodin mezi Struhařovem a Dobříčkovem na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor. „V důsledku střetnutí osobní vlak vykolejil,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová ČTK řekla, že se při nehodě zranilo deset lidí. „Jedna žena je zraněna velmi vážně, po intenzivní lékařské péči byla letecky přepravena do motolské nemocnice,“ uvedla. Zbylých devět lidí podle ní utrpělo různá zranění lehčího charakteru.

Místo nehody:

Foto: Mapy.cz

Mapa ukazuje železniční přejezd ve Struhařově na Benešovsku.

Hasiči aktivovali traumaplán, na místo letěly dva vrtulníky záchranné služby. „Vlak byl po nárazu odhozen mimo jednokolejnou trať a autobus skončil na kolejích. Na místě jsou všechny složky integrovaného záchranného systému,“ řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová. Většina zraněných byla podle ní v autobusu.

V době srážky podle snímků Správy železnic z místa nehody signalizace fungovala a svítila červená světla upozorňující na příjezd vlaku.

+1

Vlakovou soupravu tvořil jeden motorový vůz, který narazil do linkového autobusu společnosti Icom z boku a odtlačil ho po kolejích několik metrů od přejezdu. Sám přitom vykolejil.

Provoz na trati mezi Benešovem a Vlašimí byl zastaven, příčinu a okolnosti nehody policie zjišťuje.

Reklama

Související témata:

Doporučované