Hlavní obsah

Na další problém s klíčovou dopravní stavbou v Praze se přišlo jen náhodou

Reportéři Seznamu: Radek Nohl o nebezpečných dopravních stavbách v Praze. (Video: Jan Fuka, Seznam Zprávy)

 

Reklama

6. 8. 2018 14:33

Redaktor Seznam Zpráv Radek Nohl zjistil, že Strahovský tunel je nebezpečný. Nesplňuje ani minimální bezpečnostní požadavky.

Článek

Strahovský tunel, významnou dopravní spojku, která navazuje na tunel Blanka a spojuje pražský Smíchov se Střešovicemi, čeká kompletní rekonstrukce.

Přestavbu zhruba dvoukilometrový tunel potřebuje, protože trpí vážnými nedostatky. Zazněly při nedávném jednání na pražském magistrátu.

„Jak bývá zvykem – pokud se něco nestane, jako třeba, že spadne lávka v Troji, tak se o tom nemluví. U Strahovského tunelu to bylo podobné, přišlo se na to vlastně náhodou,“ říká redaktor Radek Nohl, který o problémech s tunelem informoval na stránkách Seznamu. „Úředníci magistrátu spolu s dopravním podnikem, ROPIDem, záchranáři a policisty řešili, zda by přes tunel mohla vést autobusová linka z Prahy 6 na Prahu 5. A společnost, která tunel pravidelně kontroluje, přišla s informacemi, že tunel nesplňuje ani základní legislativní požadavky podle současných zákonů. A má řadu vážných nedostatků.“

Podrobnosti v premiéře pořadu Reportéři Seznamu, který můžete sledovat v pondělí 6. srpna na Televizi Seznam od 20:00.

Jak naladit Televizi Seznam u vás doma? Praktický návod ZDE.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované