Hlavní obsah

Na FN Brno dnes září srdce a baterie pro dobití energie lékařům

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

24. 11. 2020 21:25

Na budově Fakultní nemocnice Brno od dnešních 17:00 do 21:00 svítí takzvané Světlo lékařům složené ze symbolů srdce a baterie.

Článek

Akce u příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday má vyjádřit vděk a podporu zdravotníkům, kteří se potýkají s koronavirovou pandemií. Srdce ztělesňuje dobro a energie představuje potřebnou energii, uvedla v tiskové zprávě Zuzana Kantorová za Asociaci společenské odpovědnosti, která akci pořádá.

Světlo se postupně v termínu ode dneška až do 1. prosince rozsvítí na nemocnicích v různých krajích země. „S druhou vlnou pandemie se pereme všichni, ale největší boj svádí lékaři, zdravotní sestry a bratři, záchranáři, laborantky, zdravotničtí asistenti a dobrovolníci. Chceme dát všem, kteří bojují za životy druhých, novou energii a naději na lepší zítřky,“ řekla ředitelka asociace Lucie Mádlová.

Vedle symbolické podpory zdravotníci obdrží také balíčky s potravinami, které jim mají dodat energii a posílení na dlouhé směny. Obsahují mix tyčinek, oříšků, sušeného ovoce a dalších nutričně hodnotných potravin. FN Brno dostala dva balíčky. Zdravotnický personál včetně dobrovolníků mohou podpořit i lidé dárkovou sbírkou, která vznikla k aktivitě Světlo lékařům.

Počet hospitalizovaných s koronavirem v nemocnicích kraje klesá. Nedávno jich v jihomoravských nemocnicích bylo skoro 1200, dnes počet hospitalizovaných s covidem-19 klesl pod 700.

Reklama

Doporučované