Hlavní obsah

Na Valašsku plnili vánoční dobroty bramborami, mrkví nebo zelím

24. 12. 2017

Na Valašsku si při chystání vánočního pečiva potrpí výhradně na lokální suroviny.

Klasické cukroví nestačí. Na Valašsku se k němu na štědrovečerní tabuli přidává i místní specialita frgál. Naši předci k jeho přípravě používali dnes již netradiční náplně, které vyráběli například z brambor. Nyní naopak nesmí chybět rum.

Článek

Ve Velkých Karlovicích, které jsou typickou valašskou vesnicí, se podobně jako v jiných regionech České republiky peče vánoční cukroví. Cukrářky zde připravují sváteční cukroví nejen pro místní obyvatele, ale i pro turisty, kteří sem zavítají.

Pro Valašsko je příprava vánočního cukroví nedílnou součástí vánočních tradic. Místní cukrářky se snaží dodržovat recepty svých předků a používat veškeré suroviny, jako jsou například mléko, máslo a vejce z místních zdrojů.

Oblíbené druhy cukroví, které zdobí vánoční tabuli, jsou například medvědí pracky, linecká kolečka, vanilkové rohlíčky, žabí huby a další. Oproti jiným regionům Valachové na stůl přidávají i frgál, což je druh sladkého pečiva, který se na Valašsku tradičně vyrábí.

V Čechách jej znají pod označením koláč nebo pecák, avšak narozdíl od koláčů má frgál obvykle průměr kolem 30 centimetrů a je vyráběn z kynutého těsta. Na hotové těsto se poté natírá připravená náplň, nejčastěji sladká, která se vyrábí z ingrediencí jako jsou například mák, švestky, tvaroh a hrušky. Předci dávali přednost i méně typickým náplním, jež se vyráběly z brambor, mrkve či zelí.

Doporučujeme