Hlavní obsah

Nehody na dálnici v Berlíně způsobil zřejmě radikální islamista

Foto: Profimedia.cz

Snímek jedné ze včerejších srážek na dálnici v Berlíně.

Reklama

19. 8. 2020 11:55

Třicetiletý Iráčan způsobil v úterý večer na městské dálnici v Berlíně nehody, které byly podle dosavadních poznatků vyšetřovatelů islamisticky motivovaným útokem. Uvedl to ve středu mluvčí německé prokuratury.

Článek

Zranění při incidentu utrpělo několik lidí. Podle agentury DPA vycházejí vyšetřovatelé také z toho, že muž, který byl po činu zadržen, trpí psychickými problémy. List Der Tagesspiegel napsal, že výpovědi Iráčana ukazují na politicko-náboženský motiv.

„Podle dosavadních poznatků to byl islamisticky motivovaný útok,“ řekl mluvčí prokuratury. Muž ale podle informací listu Der Tagesspiegel doposud nebyl u bezpečnostních úřadů zařazen jako možný náboženský radikál, policie ho však měla v evidenci kvůli dřívějším činům. Jejich povaha prozatím není známa.

Sérii nehod na městské dálnici A100 muž způsobil v úterý večer, nyní je ve vazbě. Po nehodách zastavil a na dálnici položil na střechu svého vozu krabici, o níž tvrdil, že v ní má výbušninu. To se nakonec neprokázalo. „Nikdo se ani nepřiblíží, jinak zemře,“ prohlašoval muž. Podle některých místních médií rovněž křičel „Alláhu akbar“ (arabsky „bůh je veliký“).

Kvůli riziku, které by krabice mohla představovat, nasadila policie zvláštní techniku včetně rentgenu. Policie následně uvedla, že v ní nebylo nic nebezpečného. Žádné výbušniny kriminalisté nenalezli ani v autě.

Úsek dálnice A100, která vede skrze metropoli, byl večer několik hodin uzavřen, což způsobilo dopravní zácpy. Ještě dnes ráno byla část dálnice uzavřena kvůli vyšetřování.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované