Hlavní obsah

Němci ocení Karla Gotta Zlatou slepicí

Karel Gott si v pátek převezme německou mediální cenu za celoživotní dílo.

 

Reklama

11. 10. 2017 10:56

Karel Gott v pátek získá ocenění Zlatá slepice. To se v Německu uděluje osobnostem z mnoha různých oblastí za celoživotní dílo.

Článek

Německou mediální cenu Zlatá slepice za celoživotní dílo letos obdrží český zpěvák Karel Gott. S odvoláním na nakladatelství Burda o tom dnes informovala agentura DPA. Ceny se budou předávat během slavnostního večera v pátek v Lipsku. V roce 2009 ocenění dostal například i bývalý československý a český prezident Václav Havel.

„Karel Gott baví svou hudbou a svým nezaměnitelným hlasem už více než půlstoletí lidi napříč generacemi,” zdůvodnil rozhodnutí ocenit českého popového zpěváka Stefan Kobus, šéfredaktor časopisu Super-Illu, který spolu se stanicemi MDR a RBB cenu uděluje. Osmasedmdesátiletému zpěvákovi v Německu přezdívají „Zlatý hlas z Prahy” a oblíbený je hlavně díky písním Včelka Mája, Babička nebo duetu Být stále mlád s raperem Bushidem.

Osobnosti z oblasti sportu, hudby a televizní tvorby, ale i politici a zástupci občanské společnosti dostávají Zlatou slepici od roku 1995. Ocenění ve formě kura domácího je pojmenované na počest německé zpěvačky a kabaretistky Helgy Hahnemannové, které se přezdívalo Slepice.

V minulosti cenu dostala řada významných politiků. Kromě Václava Havla, německých exprezidentů Romana Herzoga, Horsta Köhlera a Joachima Gaucka a bývalého německého kancléře Helmuta Kohla a jeho současné nástupkyně Angely Merkelové také třeba bývalý sovětský vůdce Michail Gorbačov a polský exprezident Lech Walesa. Ze sportovců se mohou Zlatou slepicí pyšnit rychlobruslařka Claudia Pechsteinová a tenistka Sabine Lisickiová, ze zpěváků Udo Jürgens, Udo Lindenberg a Nena a z výtvarných umělců třeba Christo.

Reklama

Související témata:

Doporučované