Hlavní obsah

Německý antimonopolní úřad vyšetřuje firmu Amazon

Foto: Amazon

Ilustrační fotografie

Reklama

17. 8. 2020 16:15

Německý antimonopolní úřad vyšetřuje vztahy americké společnosti Amazon s obchodníky, kteří prodávají zboží prostřednictvím jejích internetových stránek.

Článek

Amazon je největší internetový obchod na světě a Německo je jeho druhým největším trhem po Spojených státech, upozornila agentura Reuters.

„Vyšetřujeme, zda a jak Amazon ovlivňuje způsob, jakým obchodníci stanovují ceny,“ uvedl v rozhovoru s listem Frankfurter Allgemeine Zeitung prezident antimonopolního úřadu Andreas Mundt.

Během prvních měsíců pandemie nemoci covid-19, kdy byla řada tradičních obchodů zavřena a spotřebitelé více nakupovali prostřednictvím internetu, se podle něj objevily stížnosti, že Amazon zablokoval některé obchodníky kvůli údajně příliš vysokým cenám. „Amazon nesmí být kontrolorem cen,“ řekl Mundt. Dodal, že úřad nyní zkoumá informace, které mu Amazon na vyžádání poskytl.

Mluvčí společnosti Amazon podle agentury Reuters sdělila, že cílem firemní politiky je zajistit, aby partneři podniku stanovovali konkurenční ceny. „Prodávající partneři Amazonu si v našem obchodě stanovují vlastní ceny produktů,“ uvedla mluvčí. „Naše systémy jsou nastaveny tak, aby podnikly opatření proti neopodstatněně prudkému zvyšování cen,“ dodala.

Amazon se už loni s německým antimonopolním úřadem dohodl na úpravě podmínek pro poskytování služeb prodejcům. Úřad na základě této dohody ukončil předchozí sedmiměsíční vyšetřování podniku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované