Hlavní obsah

Nemocnice Svitavy plánuje investic přes 500 milionů korun do lůžkových oddělení

Foto: Getty Images

Ilustrační snímek.

Reklama

16. 5. 21:08

Krajská nemocnice ve Svitavách plánuje investici za více než půl miliardy korun do postupné rekonstrukce lůžkových oddělení.

Článek

Rekonstrukce by měla přinést snížení provozních nákladů lůžkových oddělení a odstranění různých technických závad na budovách. Součástí záměru je i přesun provozu patologie do jiné části areálu.

„Cílem projektu je vytvoření moderního lůžkového pavilonu pro poskytování léčebné péče. Rekonstrukce počítá s částečnou demolicí jednoho a výstavbou nového objektu,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví Michaela Matoušková (STAN).

Pardubický kraj už dříve oznámil, že chce ve svitavské nemocnici za téměř 125 milionů korun upravit zázemí a vytvořit jednotku intenzivní péče (JIP) pro chirurgické obory. Část potřebných peněz by chtěl získat z evropského programu REACT EU. Kapacita JIP chirurgických provozů se rozšíří o tři lůžka. Součástí projektu bude i pořízení vybavení nemocnice.

Svitavská nemocnice ročně přijme na lůžka přes 11 tisíc pacientů. Pracuje v ní 600 zaměstnanců, čímž patří k největším zaměstnavatelům ve městě.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované