Hlavní obsah

Nová čísla obětí hurikánu Maria. Je jich 46krát více, než se původně odhadovalo, téměř 3000

Guvernér Portorika řádově zvýšil bilanci obětí hurikánu.Video: Reuters

 

Reklama

29. 8. 2018 8:27

Portorická vláda zvýšila oficiální počet obětí loňského hurikánu Maria v důsledku nového odhadu výzkumníků. Z původních 64 obětí se odhad vyšplhal na 2975.

Článek

Oficiální odhad počtu lidí, kteří zahynuli na Portoriku v důsledku loňského ničivého hurikánu Maria, se vyšplhal z původního odhadu 64 mrtvých na 2975. S odvoláním na nově vypracovanou studii od expertů z Univerzity George Washingtona to oznámil guvernér Portorika Ricardo Rossello.

„Dávám příkaz zvýšit oficiální bilanci obětí na 2975,” uvedl Rossello na tiskové konferenci. „Ačkoliv stále jde o odhad, opírá se o vědu,” doplnil.

Studie se opírá o srovnání počtu úmrtí na Portoriku od září 2017 do února letošního roku s úmrtností v tomto období za normálních podmínek.

Podle serveru BBC zemřelo po hurikánu mnoho lidí v důsledku nedostatku lékařské péče a špinavé vody. Portoriko se stále snaží opravit svou infrastrukturu a elektrické vedení, které živel značně poničil, a požádalo Kongres USA o pomoc ve výši 139 miliard dolarů.

Hurikán Maria se přes karibský ostrov náležející ke Spojeným státům přehnal loni 20. září. Šlo o nejsilnější hurikán, který zasáhl Portoriko, za téměř 90 let.

Reklama

Doporučované