Hlavní obsah

Obchody v Trump Tower krachují kvůli Trumpově ochrance

Video: Anita Baselová

 

Reklama

13. 12. 2016 18:20

Obchodníci v Trump Tower z vítězství svého majitele ve volbách nadšení nejsou, přicházejí o tržby.

Článek

Přísná bezpečnostní opatření poblíž newyorského mrakodrapu, v němž žije budoucí americký prezident Donald Trump, trápí obchody v jeho bezprostředním okolí. Téměř polovina z nich hlásí za poslední měsíc dramatický propad tržeb, některé zvažují stěhování na jiné místo. Podle listu The Daily Telegraph to vyplývá z pondělní zprávy newyorského úřadu dohlížejícího na činnost obchodníků.

Ochranka Trumpa hlídá již od závěrečné fáze kampaně, po listopadových volbách však lidé z tajné služby částečně zablokovali chodníky v okolí mrakodrapu Trump Tower. Mezi vozovkou a chodníky postavili zábrany a procházet se dá jen vymezeným koridorem.

Více než dvacítka z 50 firem sídlících na atraktivní adrese uvedla, že tato opatření mají vážný dopad na jejich chod. Téměř 30 obchodů si postěžovalo, že zákazníci mají potíže dostat se dovnitř.

Museli jsme propouštět

„Museli jsme propouštět, protože jsme si nemohli dovolit dále platit všechny zaměstnance," řekl listu The New York Post Jimmy Carbonell z obchodu Central Park Electronics. Podle něj se firmě vyhýbá obvyklá předvánoční nákupní horečka, která je pro její tržby zásadní.

Několik obchodů zvažuje, že se přestěhuje na jinou adresu. Obchodníci se dokonce přes média obrátili se žádostí o pomoc na starostu New Yorku Billa de Blasia, ten se však věcí odmítl zabývat s tím, že si poradí sami.

Lidem z obchodů nezbývá než doufat, že agenti i plůtky zmizí, až se koncem ledna Trump nastěhuje do Bílého domu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované