Hlavní obsah

Obětí loňských dopravních nehod je 571. Jde o nejhorší bilanci za poslední tři roky

Foto: Profimedia.cz

Obětí loňských dopravních nehod je nejvíce za poslední tři roky.

Reklama

1. 1. 2019 14:30

Při dopravních nehodách podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha loni v Česku zemřelo 571 lidí, což je o 69 víc než o rok dřív. Tragická bilance je nejhorší za tři roky. Obětí dopravních nehod přitom v letech 2015 až 2017 razantně ubývalo.

Článek

V samotném prosinci se počet usmrcených proti předchozímu roku zvýšil o šest na 51. Úplné údaje o nehodách a jejich následcích dopravní policie zveřejní až 8. ledna.

Lerch upřesnil předběžné a neúplné číslo ze silvestrovského odpoledne. V nemocnici podle středočeské policie zemřel řidič, který na silvestra odpoledne sjel do rybníka Harasov na Mělnicku.

Obětí nehod za celý rok bylo naposledy více v roce 2015, kdy na českých silnicích zahynulo 660 lidí. V následujících dvou letech mrtvých ubývalo na 545 předloni a 502 v loňském roce.

Usmrcených bylo loni podle dostupných informací nejvíc v srpnu a září, kdy při dopravních nehodách zemřelo shodně 64 lidí. Nejméně obětí si vyžádal únor, bylo jich 21.

Podle organizace Besip, která v Česku koordinuje bezpečnost silničního provozu, se na negativní bilanci loňského roku nejvíce podepsaly fatální nehody motocyklistů a obětí přibylo také mezi chodci. Mezi nejčastější příčiny tragických nehod patřila nepřiměřená rychlost a nepozornost řidičů. V počtu usmrcených na milion obyvatel je ČR zhruba v průměru Evropské unie na 15. příčce, uvedl Besip.

V prosinci si nejvíce obětí vyžádal den před Štědrým dnem, bylo jich pět. Dva lidé zemřeli 23. prosince při srážce převozové sanitky a osobního auta u obce Nové Heřminovy na Bruntálsku. Čtyřicetiletá řidička zahynula na Svitavsku po nárazu auta do stromu, 89letý řidič u Semil narazil do betonové propusti. V Brně osobní auto srazilo sedmačtyřicetiletého muže, který zemřel při převozu do nemocnice.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované