Hlavní obsah

Výletní loď pro 2600 pasažérů narazila v Benátkách do mola, čtyři zranění

Výletní loď narazila v Benátkách do mola. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

2. 6. 2019 15:36
aktualizováno • 2. 6. 2019 15:40

Obří výletní loď dnes ráno narazila v Benátkách při pokusu o zakotvení do přístavního mola a menšího plavidla. Lehké zranění při tom utrpěli čtyři lidé.

Článek

Nehoda se odehrála dnes ráno kolem 8:30 SELČ u kotviště San Basilio v kanálu Giudecca, kterým lodě proplouvají do samotného centra severoitalského města.

Na videu, které pořídil jeden ze svědků nehody, je vidět, jak l275 metrů dlouhá a 54 metrů vysoká loď zjevně nedokáže zastavit a následně narazí do přístavního mola a menšího plavidla. Právě na palubě menší lodi utrpělo několik lidí zranění.

Vlastník velké lodi, společnost MSC Cruises, odpoledne uvedla, že plavidlo mělo technické problémy. Při vjezdu do města loď doprovázely dva vlečné čluny, jejichž posádky kapitán MSC OPera o potížích informoval. Čluny se pokoušely výletní loď zbrzdit pomocí vlečných lan, ale neuspěly.

„Dva vlečné čluny se pokoušely obra zastavit, pak se ale kvůli kolizi s vyhlídkovou lodí přetrhlo vlečné lano,“ citovala agentura ANSA Davida Calderana, šéfa benátské asociace sdružující posádky vlečných člunů.

Na místo již dorazil i starosta Benátek Luigi Brugnaro. Na Twitteru napsal, že je po dnešní nehodě nemyslitelné, aby velké lodě dál proplouvaly kanálem Giudecca.

Obří výletní lodě jsou dlouhodobě trnem v oku řady Benátčanů. Kritici velkých plavidel s tisícovkami turistů na palubě usilují o to, aby do města nemohly vůbec zajíždět.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované