Hlavní obsah

Od koho? Jméno? Babiš podrobil před kamerami Vojtěcha výslechu

Foto: Repro: Sz.cz

Premiér Andrej Babiš má za to, že ministr zdravotnictví je až moc slušný.

Reklama

7. 3. 2020 18:15

Případ z pátku, kdy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch – pouze slovně – umístil do karantény zcela zdravou lékařku ze soukromé laboratoře, kde odhalili pozitivní případ koronaviru, měl dohru na tiskové konferenci.

Článek

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za hnutí ANO) byl v sobotu před objektivy kamer podroben výslechu prvního stupně. Vyslýchající: šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš.

Důvodem bylo oznámení ministra z pátečního večera, ve kterém prohlásil, že lékařka ze soukromé laboratoře, v níž pozitivně otestovali na koronavirus ženu z Prahy 6, je nyní v karanténě v Nemocnici Na Bulovce. „Odběr proběhl nestandardním způsobem a tato lékařka si to sama uvědomila,“ uvedl ministr.

Ta to sama ovšem popřela na Facebooku laboratoře a Vojtěchovi doporučila, aby si odpočinul, protože z únavy zřejmě říká nesmysly. Vojtěch se jí v sobotu omluvil s tím, že dostal od kolegů chybné informace.

Jenže tento případ měl odpoledne dohru na tiskové konferenci po zasedání krizového štábu. Protože novináři se Vojtěcha na spor začali ptát.

Po několika sekundách to premiér Babiš již nevydržel a zezadu přistoupil k Vojtěchovi.

„Nebuďte slušný, řekněte pravdu. Kdo vám to řekl? Který úředník? Jste moc hodný,“ řekl Babiš, který stál za zády ministra zdravotnictví.

„Dostal jsem tu informaci,“ uvedl Vojtěch.

V tu chvíli mu Babiš skočil do řeči: „Od koho?“

Vojtěch: „Ze Státního zdravotního ústavu.“

Babiš: „Jméno?“

Vojtěch: „Od doktorky Mackové (vedoucí Centra epidemiologie SZÚ Barbory Mackové, pozn. red.).“

„No tak to řekněte. Paní redaktorka vás tady trénuje. Dostal tu informaci od státního úředníka,“ zakončil rozhovor Babiš.

Lékařka, kterou ministr slovně umístil do karantény, už Vojtěchovu omluvu přijala.

„V karanténě jsem nebyla a nejsem, mé vzorky vyšetřovány nebyly. Těším se dobrému zdraví a ocenila bych uklidnění stávající situace,“ napsala odpoledne Soňa Peková z Tilia Laboratories. „Finálně tedy: odběrové místo pro mikrobiologii u nás v laboratoři nemáme, žádné takové vzorky tedy sami neodebíráme, přijímáme pouze pečlivě a bezpečně zabalené vzorky a všechny další činnosti probíhají v souladu se správnou laboratorní praxí.“

Sama se pak Vojtěchovi omluvila, protože ráno psala o tom, že „žvaní nesmysly“.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované